Juhtimissüsteem
Riigi Laboriuuringute ja Riskihindamise Keskuses (LABRIS) kehtib Veterinaar- ja Toidulaboratooriumis välja töötatud juhtimissüsteem. LABRIS juhtimissüsteemi ajakohastatakse arvestades standardi EVS-EN ISO/IEC 17025:2017 nõudeid ja LABRIS tegevusulatust reguleerivaid õigusakte. Juhtimissüsteemiga demonstreeritakse standardi nõuete täitmist, kindlustatakse erapooletus ning tagatakse LABRISe kompetentsus oma tegevusvaldkondades.
LABRISe laborites on kasutusel katsemetoodikad, mis baseeruvad peamiselt rahvusvahelistel standardmeetoditel (ISO) või teiste tunnustatud organisatsioonide (NMKL, OIE, CLSI, OIV, IHC jne) poolt avaldatud juhenditel. Riikliku referentlaboratooriumina kasutab LABRIS ka vastavate Euroopa Liidu referentlaborite (ELRL) poolt väljatöötatud juhendeid. Seoses laienenud tegevusulatusega juurutatakse LABRISes uusi analüüsimetoodikad, mis vastaksid akrediteerimisnõuetele.
Analüüsi- ja uuringutulemuste usaldusväärsus ja tõepärasus on tagatud laborisiseste kvaliteedikontrolliprotseduuridega ja osalemisega rahvusvahelistes võrdluskatsetes sh ELRL –te poolt korraldatud pädevuskatsetes.
Üldjuhul teostatakse tellitud analüüsid /uuringud LABRISe laborites kohapeal. Juhul kui vajalikke metoodikaid ei ole LABRISe laborites juurutatud, kasutatakse kokkuleppel kliendiga välistarnijatelt hangitud katsetusteenust (allhanketööd) olles eelnevalt veendunud teenuse osutaja sobivuses ja pädevuses.
LABRISes kehtib endise VTLi akrediteerimisulatus.
Eesti Akrediteerimiskeskuse (EAK) kinnitusel vastab Riigi Laboriuuringute ja Riskihindamise Keskus standardi EVS-EN ISO/IEC 17025:2017 nõuetele kui katselabor loomahaiguste diagnostiliste uuringute ja toidu, sööda, vee, alkoholi mikrobioloogiliste ja keemiliste analüüside valdkonnas. Akrediteerimisulatus ei hõlma proovivõttu.
Täpsemalt vt. akrediteerimisulatus (link)
Täpsemalt vt. akrediteerimisulatus