Jätkame rebaste proovide kogumist ehhinokokk-paelusside üle-euroopaliseks uuringuks 31. märtsini 2021

14.01.2021

2021. aasta I kvartalis jätkub proovide kogumine ehhinokokk-paelusside uuringuprojekti One Health MEmE jaoks. 

Projekti raames on seni kogutud 18 kütitud rebaste värskeid korjuseid (soovitud valimi suurus oli 60 rebast/ 4 igast maakonnast), mistõttu pikendame proovide vastuvõtmist 31. märtsini 2021. Kõik proovid on väga oodatud!

Vahekokkuvõte 2020. aastal saabunud proovide kohta ja täiendavalt tehtud uuringute tulemused on leitavad projekti kodulehelt.

Projekti raames määratakse ehhinokokk-paelusside levimust rebastel - parasiidi lõpp-peremeestel ning kogutud proove kasutatakse uurimismetoodikate ühtlustamise eesmärgil ning uute molekulaarepidemioloogiliste andmete saamiseks parasiidi kohta.

Proovid kogutakse ning uuritakse Veterinaar- ja Toidulaboratooriumis (Kreutzwaldi 30, 51006 Tartu).

Proovide kogumisel, pakkimisel ja saatmisel osalevad ka Põllumajandus- ja Toiduameti esindused maakondades, ning Veterinaar- ja Toidulaboratooriumi piirkondlikud laborid Saaremaal, Tallinnas ja Rakveres.

Täpsem info proovide võtmise ja kogumise kohta on leitav siit. (638 KB)
Kaaskirjad on kättesaadavad: https://www.vetlab.ee/et/loomatervis/tellimuste-vormid

One Health MEmE projekti kohta saab lugeda: https://www.vetlab.ee/et/projektid/Echinococcus-multilocularis-ja-Echinococcus-granulosus-sensu-lato-uuring-Euroopas-diagnostiliste-meetodite-arendamine-ja-v%C3%A4lja-t%C3%B6%C3%B6tamine-toiduahelas-MEmE

Projekti koduleht: https://onehealthejp.eu/jrp-meme/
  

MEmE_1MEmE_2


Lisainfo: 
Epp Moks, bakterioloogia-patoloogia osakonna juhataja
Tel. 7386 139, e-post: epp.moks@vetlab.ee
 

37